Поврзи се

4NEWS.mk

56-годишен скопјанец ограбен од љубовницата која ја запознал на интернет

Published

on

Ја запознал на фејсбук мислејќи дека ќе му биде животна сопатнична, без ниту грам сомнеж дека по 8 месеци ќе го ограби и ќе избега. Со ваков проблем се соочува 56 годишниот скопјанец Благојче Петревски , кој останал без своите 3 000 евра, пари кои  наместо за исплата на семеен долг, завршиле во рацете на неговата љубовница. Таа заминала без трага и глас.

-Текстот продолжува по рекламата-

Но Благоја кој случајот го пријавил во МВР, вели дека не е единствениот измамен од 49 годишната прилепчанка, за која има сознанија дека на сличен начин успеала да извлече пари уште од 3ца мажи, од други градови.

Од МВР велат дека таа заработила кривична за кражба уште во 2014 година.

Во врска со Вашето барање, Ве известуваме дека во СВР Битола и ПС Прилеп дека против лицето Л.В. од Прилеп во 2014 година поднесена е една кривична пријава за кражба по член 235, став 1 од Кривичниот законик. Во нашите евиденции за други настани и пријави за лицето нема пријава.

Но, во билтенот на МВР , од пред две години  стои уште една кривична пријава против женско лице со исти иницијали од Прилеп, која од своја вујна  украла 84 000 денари.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Л.В. (47) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“. На 03.12.2017 година пријавената заедно со нејзината вујна Д.П. (82) од картичката на Д.П. извадиле 4.000 денари, по што пријавената ги зела парите и картичката. Потоа, во текот на декември 2017 година од картичката повлекла вкупно 80.000 денари, со што се стекнала со протвправна имотна корист од 84.000 денари.

И додека Благоја ги бара своите пари неговата поранешна партнерка слободно шета на улица. Тој и неговото семејство апелираат граѓаните да бидат внимателни, бидејќи не се знае кој ќе биде следната нејзина жртва. Благоја се надева дека надлежните нема да останат глуви за овој случај.

Фото за вовед: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Генералниот секретар на СДСМ, Николовски и сопругата негативни на корона тестот

Македонија

Лукаревска: Строго демантирам дека тестот за корона сум го направиле пред вчерашната посета во Куманово

4NEWS.mk

Секојдневен риболов на Мавровското Езеро до крајот на октомври, на Радика само за викенди и празници

Македонија

Нов пик на заразени, најмногу починати во еден ден, Македонија на врвот во регионот во последната недела

4NEWS.mk

Ин мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Македонија

Гургуница може да стане туристичко место! – граѓаните разочарани, самоиницијативно ја почнаа изградбата на патот

4NEWS.mk

Здружението на медицински лица „За нас“ упати апел до граѓаните да се придржуваат до мерките

Македонија

СДСМ и ДУИ „за“ избори на 5 јули – ВМРО-ДПМНЕ го нарекува „лудост“

4NEWS.mk

Итно е потребна крв од групата А негатив за момче

Македонија

Ганиу: Вчера имав контакт со лице кое било позитивно, денеска се тестирав на коронавирус, резултати утре – сега сум во самоизолација

Македонија

Сами платија по 60 евра за ПЦР тест, повратниците од странство ако имаат негативен тест, ќе одат во самоизолација

4NEWS.mk

Предупредување од докторите: По Ковид-19 доаѓа полошо нешто

Македонија

ВИДЕО: Моментот кога авионите кои го прелетуваа Скопје беа пресретнати од руски “Сухои” над Црното море

4NEWS.mk

Зибери: На погребот на покојник со КОВИД-19, имало 200 луѓе – семејството не сака да се тестира

4NEWS.mk

Надвор од сончевиот систем е откриена планета слична на нашата

4NEWS.mk

Тројца починати и 38 новозаболени од коронавирус во земјава

Македонија

Вонредната состојба ќе се продолжи? Спасовски не ја промени уредбата, ВМРО-ДПМНЕ се заканува со бојкот на изборите

Македонија

Филипче: Или ќе продолжиме да го враќаме животот во нормала, или ќе се враќаме назад кон рестриктивните мерки

4NEWS.mk

Пешак почина по удар од автомобил во Скопје

4NEWS.mk

Почина здравствен работник од КОВИД-19 во Македонија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија

4NEWS.mk

Хаварија во ОХИС, неподнослива миризба се шири во околината

Македонија

Сам и со церебрална парализа, во темница, студена соба, со долг од над 200 илјади денари

Реклама