Поврзи се

4NEWS.mk

Андоновски: Моја беше организацијата на дружбата на ,,Боемска‘‘, не сме се криеле од инспекција

Published

on

Христијан Мицкоски не дојде во полициска станица за случајот со кафеаната на боемска улица , наместо него дошол неговиот адвокат. Тој е повикан на разговор за настанот од 3 јуни кога тој седел во затворен дел од угостителскиот објект иако тоа беше забрането согласно мерките против ширење на заразата со Ковид 19. Во полициската станица Центар дојде Љупчо Андоновски, советник на министерот за внатрешни работи, кој вечерта седел заедно со лидерот на ВМРО ДПМНЕ во кафеаната. Тој тврди на негова иницијатива седнале во винаријата која е посебен дел од објектот а сопственикот не ни знаел дека Мицкоски ќе биде негов гостин. Ги отфрла обвинувањата дека ја попречувале инспекцијата, затоа што си биле заминати од винаријата кога од медиумите ги слушнале овие информации. Андоновски вели дека нема правна основаност за ваков случај, но доколку уредбите кои веќе се укинати предвидувале казна подготвен е да ја плати цената.  

-Текстот продолжува по рекламата-
Фото за вовед: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија