Свет
18,277,477
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 17:02 17:02
Македонија
19,041
Вкупно активни случаи
Updated on 20/04/2021 17:02 17:02
Македонија
4,478
Вкупно починати
Updated on 20/04/2021 17:02 17:02
Македонија
123,710
Вкупно оздравени
Updated on 20/04/2021 17:02 17:02

Апасиев: Татко ми зема 200 € пензија, а мајка ми 100 € стечај, таман, колку на Мила Царовска шалчето

Министерката Царовска со шал на луксузната марка „Гучи“ кој чини 300 евра се сретна со синдикалците пред два дена.

Image may contain: one or more people and people sitting

Во врска со ова се огласи и пратеникот од Левица, Димитар Апасиев, кој кажа дека вкупните месечни примања на неговите родители се колку еден шал на министерката.

-Татко ми зема 200 € пензија, а мајка ми 100 € стечај. Таман, колку на Мила Царовска ШАЛЧЕТО, напиша на својот Фб профил пратеникот Димитар Апасиев.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com