Поврзи се

4NEWS.mk

Автомобилот кој утрово беше украден во М.Каменица, пронајден во запуштено подрачје на река Брегалница

Published

on

Автомобилот кој утрово беше украден од дворот на каменичанецот Илчо Велков е пронајден напуштен во зафрлено подрачје на река Брегалница во Делчево.

-Текстот продолжува по рекламата-

Сопственикот на Сеат „кордоба” истакна дека возилото со видливи каросериски оштетувања е пронајдено во попладневните часови, а во потрагата учествувале негови пријатели.

– Заедно со мои најблиски пријатели, решивме да го пребараме теренот околу реката и езерото на потегот од М.Каменица кон Делчево, бидејки утрово вработени во конфекција кои тргнале на работа ни кажаа дека го виделе автомобилот на пат кон Делчево. Успеавме во потрагата и попладнето возилото го најдовме во запуштен дел на реката Брегалница, вели Велков.

Тој се сомнева дека виновник за кражбата е лице од Делчево кое неодамна е пуштено од затвор.

– Лицето е видено деновививе во близина на М.Каменица и информациите ги последивме до надлежнитее со цел да утврдат дали се работи за споменатото лице или за некој друг, додава Велков.

Иако е оштетен голем дел од долниот дел и каросеријата на автомобилот, оштетениот Велков вели дека автомобилот веќе е на поправка и наскоро истиот повторно ќе може да го користи.

Извор: Сител телевизија

Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Последната фотографија од Амди Бајрам

4NEWS.mk

Седум тела во пратка од Србија пронајдени на пристаниште во Парагвај

Македонија

Носење маски на отворено е штетно?! – „Беспотребна паника, имаат дијареа и мислат дека е ковид-19“

4NEWS.mk

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски го враќа орденот на Каракачанов

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го обвини Филипче за хаос – Филипче: Со кој образ обвинувате, оставивте огромни долгови

Македонија

Спорот не е Делчев ниту јазикот, туку депортирањето на Евреите од Скопје – Бугарија бара Македонија да ја превземе вината за бркањето на Евреите

Македонија

Јани Макрадули ќе биде нов директор на Македонска пошта?!

Македонија

Мицкоски: Нема изговори, ниту трпение, ако не знаат како, нека си ги спакуваат куферите, доста Македонија ги губи своите чеда

Македонија

Брзите тестови за коронавирус стигнаа во Македонија

Македонија

Снаа нападнала свекрва во Ресен

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com