Свет
19,136,883
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35

Балкан

Убеден сум дека ќе ја победиме короната

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на гостувањето на националната телевизија РТС рече дека е оптимист дека земјата ќе издвои победа над коронавирусот. „Сигурен сум...

Руската вакцина стигна во Србија

Руската вакцина веќе пристигна во Србија. Ова го потврди претседателот Александар Вучиќ којшто вечерва во интервју за РТС, потврди дека стигнала вакцината. „Стигнаа 20...

„Никој не сакаше да ми помогне“ Го туркав BMW два километри додека другите се смееа и сликаа

Возачот на БМВ од Загреб стана вирален хит откако беше снимен како турка автомобил на автопатот А6. Тој тврди дека дури и...

ВИДЕО: Лудило! Младич скокна од највисоката зграда: Погледнете како изгледаше летот со подобран…

Еден млад човек скокна со падобран од највисоката зграда во Белград, популарно наречена кула запад 65, лоцирана во Нов Белград.

Рекордни 22 жртви на Ковид-19 за еден ден во Косово

Бројот на жртви на пандемијата на Ковид-19 во Косово се искачи на вкупно 1.062 од појавата на болеста, откако во изминатите 24 часа се...

Карантинот во Грција продолжен до 14 декември

Рестриктивните мерки во Грција, односно карантинот, продолжен е за уште една седмица и наместо на 7, ќе заврши на 14 декември 2020 година, јави...

ЕУ не е цела без Западен Балкан, изнајдете заеднички основи

Шефот на дипломатијата на Европска Унија, Жозеп Борел денеска изјави дека ЕУ нема да биде цела без Западен Балкан,но ги предупреди земјите од регионот...

Загреб зафатен од снежни врнежи (видео)

Хрватска е завеана, а снег има и во други балкански земји.  Загреб е затрупан со снег доцна попладнето, а метеоролозите очекуваат снегот да паѓа до...

Во Грција 89 починати и 2.186 нови случаи на Ковид-19

Во Грција се регистрирани 2.186 нови случаи на Ковид-19, починаа 89 лица , а 613 пациенти се приклучени на апарати на Одделите за интензивна...