Поврзи се

4NEWS.mk

Барса не успеа да го совлада Атлетико

Published

on

Ефикасен и возбудлив меч одиграа Барселона и Атлетико Мадрид вечерва на „Ноу Камп“. Конечниот резултат по 90 минути игра беше 2-2.
 
Се играше 11 минута кога Диего Коста несреќно реагираше во својот шеснаесетник, по една нафрлена топка, па топката ја смести зад грбот на голманот Облак.
 
Неколку минути подоцна Видал играше грубо во својот казнен простор, па судијата оправдано покажа на белата точка, во полза на „јорганџиите“. Коста се обиде да се извади за автоголот, но дополнително „се закопа“. Тер Штеген му го одбрани пеналот.
 
Сепак, Атлетико успеа да израмни и тоа по само неколку минути. И повторно пенал. Овојпат непогрешлив беше Саул Нигез, за 1-1 во 19 минута.
 
И во вториот дел иста слика. Повторно пенали, и тоа на двете страни.
 
Најпрво Меси реализираше од белата точка во 50 минута (за 2-1) откако Фелипе го сруши Семедо во казнениот простор.
 
Но на ист начин во 62 минута, погоди Саул, по вторпат на овој меч. Сега Семедо беше невнимателен и стартуваше одзади во својот шеснаесетник. Нигез е непогрешлив, за 2-2.
 
До крајот на мечот немаше промена на резултатот.
 
Барселона по ова реми заостанува еден бод зад Реал Мадрид, но „Кралевите“ имаат меч помалку од Каталонците, оној кој на 2 јули ќе го одиграат на „Бернабеу“ против Хетафе. Доколку слават, предноста пред Барса ќе е 4 бода.

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Loading...
Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Мета по средбата со Хоти: Албанија го подржува дијалогот Косово

Македонија

Димитров: Односите со соседите се уредени – македонскиот јазик во ЕУ последен пат е спомнат во 2005

4NEWS.mk

Во Солун принудно слетал авион по пожар во пилотската кабина

Македонија

Богојески од Аеродром: Гласот за 10-ка е за искористување на нашата последна шанса за достоен живот

4NEWS.mk

Цените на нафтата паднаа под 43 долари, расте загриженоста поради ширењето на заразата

4NEWS.mk

СЗО: Првите резултати за лек против Ковид-19 за две недели

Македонија

Ветувања за застапеност во приватниот сектор – Висар Адеми: Најнепромислени изјави што сум ги слушнал досега

4NEWS.mk

Од новите 165 случаи на КОВИД-19, 71 заразен во Скопје

Македонија

Ахмети: Гоце Делчев со кече на глава држел говор пред Албанците и ги обединувал Македонците заедно да работат за оваа држава

4NEWS.mk

САД забележаа нов дневен рекорд на новозаболени, државите донесуваат строги мерки и казнуваат за неносење маски

Македонија

Заев: Му понудив заедничка Влада на Мицкоски

Македонија

Заразен оџа, затворени 8 џамии во градот – болницата во Кичево тешко се справува со ковид-19

4NEWS.mk

На Јутјуб објавена нова „бомба“ за Зоран Заев

4NEWS.mk

Ахмети: Го сакаме нашиот дел за кој сме пролеале крв

4NEWS.mk

Чулев: Имаме информации дека криминални структури ќе вршат притисок и поткуп на гласачи

Македонија

Шеќеринска: Гласав за Талат Џафери да биде претседател на Собрание по цена да го изгубиме животот

Македонија

ДИК го усвои протокол за гласање, ако не носите маска и ракавици нема да може да гласате

4NEWS.mk

Вратени Македонци кои се обиделе да влезат во Грција преку Бугарија

Македонија

Се појави нова бомба во која наводно се слуша гласот на Мицкоски: Се борам ова СЈО да не помине…

Македонија

ВИДЕО: Обилни врнежи во Битола, градот изгледа како Венеција

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија