Поврзи се

4NEWS.mk

Белоруската полиција користи водени топови и апси во градот Брест, протести и во други градови

Published

on

Белоруските безбедносни сили употребиле водени топови против демонстрантите во западниот град Брест, јави Тасс, повикувајќи се на tut.bi.

-Текстот продолжува по рекламата-

Според сајтот, по употребата на водените топови во центарот на Брест, полицијата почнала и да ги апси демонстрантите.

Сајтот, исто така, наведува дека неколку десетици лица биле приведени за време на протестот во Гродно. Покрај тоа, протестни митинзи и маршеви денеска се одржуваат и во голем број други белоруски градови, вклучувајќи ги Могилев, Барановичи и Витебск.

Loading...

Во Минск се собрани повеќе десетици илјади демонстранти.

Во Белорусија од оддржувањето на  претседателските избори на 9 август секоја недела се одржуваат масовни протести.  

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Партиите со спротивни оценки за новиот пакет мерки

Македонија

Средства за дезинфекција со поминат рок – Директорот Стојанов: „Не ги користевме“

4NEWS.mk

Тема на ден со доктор Каменов: Имунитет или рестрикции – како да се заштитиме од корона?

Македонија

Во Кичево само едно основно училиште со дозвола за настава со физичко присуство до деветто одделение

4NEWS.mk

Утре пресуда за Миле Јанакиевски за случајот „насилство во Центар“

Македонија

Бошњаците го слават 28-ми септември – нераскинлив дел од мултиетничка Македонија

4NEWS.mk

Ќе има ли К-15 оваа година – кој се ќе може да не исплати?

Македонија

Се дискутира за отворање на границите – Хасани: Наскоро на кафе во Приштина без ПЦР тест

4NEWS.mk

Како ќе се обезбедат стотици милиони евра за 4-от пакет антикризни мерки?

Македонија

13 деца и една негователка во изолација – министерката Шахпаска вели се е под контрола

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com