Поврзи се

4NEWS.mk

Болницата во Козле од утре Ковид центар само за деца

Published

on

Вториот Ковид центар во државата од утре затворен за возрасни пациенти. Во болницата во Козле како и порано ќе третираат само позитивни и сомнителни деца на корона вирусот. Денеска биле испуштени повозрасните пациенти кои поради Ковид 19 биле хоспитализирани таму, а само мал број од нив биле препратени на долекување на Инфективна.

-Текстот продолжува по рекламата-

Педијатрите од болницата велат дека нема да вратат ниту едно дете во фебрилна состојба, но доколку нема корона ќе биде препратено на Детската клиника.

Повеќе детали во вестите во 21 часот.

Loading...

 

Сања Димитровска

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com