Поврзи се

4NEWS.mk

Денвер се избори за мајсторка со Јута

Published

on

Екипите на Денвер и Јута ќе играат седми натпревар со што ќе биде решен патникот во конференциското полуфинале.
 
Предводени од Џамал Мареј кој постигна 50 поени тимпт на Денвер ја победи Јута со 119-107 и се избори за мајсторка. 
 
Исходот од тој дуел ќе го даде противникот на ЛА Клиперс во полуфиналето на Западната конференција до кое “Клиперси” стигнаа со триумфот над Далас со 111-97 и со 4-1 во победи ја добија серијата. 
 
А, на истокот се одигра првиот полуфинален дуел. Во него, шампионот Торонто беше декласиран од Бостон со убедливи 112—94, за водство на “Селтикси” од 1-0 во серијата подобар до четири победи. 
 
Фото за вовед: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com