Свет
18,410,195
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 15:21 15:21

Џон Стјуарт се враќа на ТВ-екраните

Цели пет години по завршетокот и повлекувањето од своето светски популарно сатирично „Дејли шоу“, Џон Стјуарт се враќа на ТВ-екраните со нов проект.

Новата емисија ќе трае еден час, ќе оди на платформата Епл плус и ќе се занимава со актуелни теми кои го засегаат американскиот национален јавен интерес, како што стои во описот на Епл. Насловот сѐ уште не е објавен.

loading...

Комичарот, глумец и водител Џон Стјуарт беше домаќин на дневното  „Дејли шоу“ 16 години, 1999 – 2015 година, а потоа беше еден од авторите на сличното „Вечерно шоу со Лери Вилмор“ коешто до следната 2016 година доживеа 259 епизоди. Стјуарт го пишуваше и сценариото за сатиричниот филм „Неодолив“ (Irresistible), кој излезе на 26 јуни годинава.

 
 

Извор: Сител телевизија

НАШ ПРЕДЛОГ

Европа се затвора, а БиХ отвора скијачки центри и се надеваа на Хрвати

Властите во БиХ одлучија да не воведат дополнителни ограничувачки мерки за контрола на ширењето на пандемијата, па сметаат на популарните ски дестинации...

Рикер му пиша на Заев: Решение за билатералните прашања да се бара надвор од интеграцијата на РСМ во ЕУ

Помошникот државен секретар за европски и евроазиски прашања во американскиот Стејт Департмент Филип Рикер, во писмо до премиерот Заев истакнува дека Соединетите...

Каракачанов: „По стар бугарски обичај, на Бугаринот му доаѓа паметот следниот ден, па така е и со колегата Заев“ (ВИДЕО)

Бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов во изјава за медиумите упати навреда кон македонскиот премиер Зоран Заев истакнувајќи дека „по стар бугарски обичај, на Бугаринот му...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °