Поврзи се

4NEWS.mk

Филипинската крајбрежна стража трага по 14 исчезнати по судирот на два брода

Published

on

Филипинската крајбрежна стража ја продолжи потрагата по 14 луѓе кои се водат како исчезнати, откако вчера се судрија товарен и рибарски брод во близина на градот Мамбурао.

-Текстот продолжува по рекламата-

Засега не е познато дали рибарскиот брод потонал и дали потрагата за неговиот 12-член екипаж и двајца патника ја спречуваат силните бранови. Не е позната ниту причината за судирот.

Во денешната потрага се вклучени еден лесен авион на крајбрежната стража и еден хеликоптер.

Во моментот на судирот, рибарскиот брод се движел кон градското подрачје на Манила, додека товарниот брод, кој пловел под знамето на Хонгконг и не превезувал товар, се движел кон Австралија.

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Заразен оџа, затворени 8 џамии во градот – болницата во Кичево тешко се справува со ковид-19

4NEWS.mk

Ахмети: Го сакаме нашиот дел за кој сме пролеале крв

4NEWS.mk

Тешка кражба во Скопје – одземени три кеси со 800.000 евра, 60.000 долари, 50.000 франци и 1.000.000 денари

Македонија

Шеќеринска: Гласав за Талат Џафери да биде претседател на Собрание по цена да го изгубиме животот

4NEWS.mk

Извлечени 15-те најсреќни добитници на награда од по 100 илјади денари кои скенирале сметки во април, мај и јуни

4NEWS.mk

Орел улови ајкула (видео)

Македонија

Ковид-19 мутира, младите се најризичната категорија

4NEWS.mk

Вратени Македонци кои се обиделе да влезат во Грција преку Бугарија

Македонија

Се појави нова бомба во која наводно се слуша гласот на Мицкоски: Се борам ова СЈО да не помине…

Македонија

ВИДЕО: Обилни врнежи во Битола, градот изгледа како Венеција

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија