Поврзи се

4NEWS.mk

Гордана Јанкуловска спроведена во Идризово, на издржување казна затвор од 4 години

Published

on

Гордана Јанкуловска ќе биде 14 дена во карантинскиот дел од женскиот оддел  во Идризово се додека да се изготви нејзиното затворско досие. Во ќелијата каде попладнево е спроведена престојува со уште една затвореничка. Во приемниот период ќе се одлучува дали и какви безбедносни мерки би се преземале за нејзиниот 4 годишен престој во затворот. Со оглед на заканите кои Станислава Чочоровска ги упати преку социјалните мрежи до екс министерката, ќе се прават проценки дали таа ќе биде сместена со посебни мерки во ќелија. До тогаш директорот на затворот тврди дека Јанкуловска ќе биде безбедна.

-Текстот продолжува по рекламата-

Екс министерката Гордана Јанкуловска упатниот акт од судот за издржување на казната го доби на домашната адреса која се наоѓа веднаш спроти МВР со  кое таа раководеше. Со полициска придружба  беше однесена во Идризово.

Од ВМРО ДПМНЕ реагираат дека Јанкуловска е жртва на неправдите и поклитичкиот прогон на мафијата на Заев.

Јанкуловска оди во затвор за автомобил кој го вози и користи Зоран Заев и неговата мафија и во исто време кога истата таа власт троши над 8 милиони евра за купување на нови службени возила, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Јанкуловска е жртва на неправдите на Заев и нејзиното одење во затвор е политичка пресметка и нарачка на мафијашот Заев со опозицијата. Додека власта се осветува кон мајка, сопруга и професионалец кој со години и служел на државата сеуште нема ниту збор за тоа каде завршувале парите од рекетот на Зоран Заев, имаме амнестија на очигледен поткуп на Заев, евро за Вицето евро за црквата.

Јанкуловска  е обвинета во случајот „Тенк“ за набавката на луксузниот мерцедес. Врховен ја одби жалбата на Јанкуловска и ја потврди казната од Кривичен а во меѓувреме казната и е намалена од 6 на 4 години.

Фото за вовед: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

Совет за етика во медиуми

Македонија

Ковачев: Бугарија не е фашистичка држава, ниту владеел некој фашист, ниту пак царот Борис е фашист

4NEWS.mk

Ќе доцнат ли платите во ноември?

Македонија

Поштата пропадна, кој ќе сноси одговорност? – Директорот молчи, Владата лош менаџер

4NEWS.mk

Николовски ја „спакува“ Димова: Ако не си поднесе оставка Владата ќе ја разреши

Македонија

Дилема меѓу ДУИ и СДСМ за „државни патишта“? – ТВ21 дознава дека ЕУ ќе додели 1 милијарда евра за инфраструктура

Македонија

Зошто е проблем ако едниот носи маска, а другиот не?, објаснува Караџоски

Македонија

Таравари: Да се формира широка коалиција поради Ковид-19, а потоа со локалните одиме и на парламентарни избори

Македонија

Филипче: Мини жаришта во моментов се Скопје, Штип и Струмица, овие мерки кои ги предлагаме ќе дадат резултат ако се почитуваат

4NEWS.mk

Стоилковски: Издадена е наредба за мое присилно приведување

Македонија

Со 1,3 милиони евра си купувал плацеви на Водно – ОЈО: Донациите за партијата, завршиле кај Груевски

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com