Поврзи се

4NEWS.mk

Грозоморна гробница на Матка, пронајдено машко тело во распаѓање

Published

on

На речиси половина час возење од Сарај, по тесен планински пат кој води кон Јасен, скппската полиција пронајде импровизирана гробница. Во неа е откриен машки труп во дупка меѓу карпите во близина на Горна Матка.

-Текстот продолжува по рекламата-

-Кај оваа карпа зад мене полициски службеници вчера пронајдоа машки труп. Како што дознава Сител, телото се уште не било во фаза на распаѓање, а според првичните информации, лицето било на возраст од 25 до 40 години.

Со оглед на тоа што телото е пронајдено затрупано во дупка се претпоставува дека станува збор за насилна смрт, но Судска медицина ќе треба да ја открие точната причина.

Loading...

Телото било пронајдено вчера околу 19 часот од страна на полициски службеници кои вршеле обиколка. Почувствувале неподнослива миризба, па по кратка потрага од каде доаѓа миризбата го пронашле телото. Местото било обезбедувано во текот на целата ноќ додека не почне увидот.

Во моментот МВР работи на идентификација на телото. Инаку, полициските службеници откопуваа во околината за да проверат дали на местото можеби има повеќе трупови, но ова е единственото тело кое го најдоа.

Фото за вовед: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com