Свет
18,469,695
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 17:21 17:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 17:21 17:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 17:21 17:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 17:21 17:21

Како изгледа состојбата откако Србија ги отвори границите

НАШ ПРЕДЛОГ

Мистериозниот монолит среде пустина исчезнал околу десет дена откако бил пронајден

Мистериозен метален монолит пронајден во далечна пустина во западниот дел на САД, што предизвика национална дебата за тоа како стигнал таму, наводно исчезна, соопштија...

МЗ: Не постои наредба за забрана за видеоснимање и фотографирање

По реакциите во јавноста и нападите кон дел од новинарите од обезбедувањето на болницата „8-ми септември“ со соопштение се јавија од Министерството...

Борбата со коронавирусот ја изгубиле 41 лице – најмладиот 31 година

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19. Оваа борба ја изгубиле...
Skopje
broken clouds
6.1 ° C
7.2 °
5 °
59 %
3.6kmh
75 %
Sun
7 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °