Поврзи се

4NEWS.mk

Клоп бара објаснување за поништениот гол

Published

on

Евертон и Ливерпул, во петтото коло, одиграа 2:2 во на „Мерсисајд“ дербито.
 
Актуелниот шампион притив лидерот во Премиер лигата два пати водеше на „Гудисон“ меѓутоа ВАР го „спаси“ Евертон од пораз.
 
Ливерпул по 135 секунди го шокираше противникот. Акцијата на Робертсон по левата страна добро ја испрати Мане кој со силен удар го совлада Пикфорд.
 
Во 10 минута Ливерпул остана без капитенот Ван Дајк кој се повреди по еден дуел со голманот Пикфорд. ВАР пресуди дека на почетокот на акцијата на Ливерпул имало офсајд, во спротивно стартот на Пикфорд ќе беше окарактеризиран како пенал.
 
Евертон израмни во 19 минута преки Кин. Дефанзивеџот на „карамелите“ беше највисок во скокот пред голот на Ливерпул по корнерот на Хамес Родригез.
 
Предноста Ливерпул ја врати во 72 минута, кога Салах ја искористи лошата интервенција на Мина и го постигна својот 100 гол во дресот на Ливерпул. Дуелот со Евертон беше 159 за Египќанецот во црвениот дрес.
 
Десет минути подоцна Калверт-Лувин скокна повисоко од Гомез и го израмни резултатот. Напаѓачот на Евертон го постигна својот седми гол во Премиер лигата од почетокот на сезоната.
 
Евертон во 87 минута остана со играч помалку на теренот. Црвен картон доби Ришарлисон поради дивјачкиот старт врз Алкантара.
 
ВАР беше активен во 93 минута кога му ја „украде“ победата на Ливерпул. Хендерсон постигна гол за 2:3 меѓутоа во акцијата која му претходеше на голот Мене беше во милиметарски офсајд.
 

Фото за вовед: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Совет за етика во медиуми

Македонија

Ковачев: Бугарија не е фашистичка држава, ниту владеел некој фашист, ниту пак царот Борис е фашист

4NEWS.mk

Ќе доцнат ли платите во ноември?

Македонија

Поштата пропадна, кој ќе сноси одговорност? – Директорот молчи, Владата лош менаџер

4NEWS.mk

Николовски ја „спакува“ Димова: Ако не си поднесе оставка Владата ќе ја разреши

Македонија

Дилема меѓу ДУИ и СДСМ за „државни патишта“? – ТВ21 дознава дека ЕУ ќе додели 1 милијарда евра за инфраструктура

Македонија

Таравари: Да се формира широка коалиција поради Ковид-19, а потоа со локалните одиме и на парламентарни избори

Македонија

Зошто е проблем ако едниот носи маска, а другиот не?, објаснува Караџоски

Македонија

Филипче: Мини жаришта во моментов се Скопје, Штип и Струмица, овие мерки кои ги предлагаме ќе дадат резултат ако се почитуваат

4NEWS.mk

Стоилковски: Издадена е наредба за мое присилно приведување

Македонија

Со 1,3 милиони евра си купувал плацеви на Водно – ОЈО: Донациите за партијата, завршиле кај Груевски

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com