Свет
19,141,492
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 09:35 09:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 09:35 09:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 09:35 09:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 09:35 09:35

Кумановец силувал малолетно девојче

На 20.11.2020 во 20.00 часот во СВР Куманово, 35-годишна жителка на Куманово пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од Б.Н. од Куманово, со кого од претходно се познавала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...

Извор: Сител телевизија

НАШ ПРЕДЛОГ

102-годишна Американка која го преживеала шпанскиот грип, двапати го победи коронавирусот

102-годишната Анџелина Фридман од Њујорк е вистински борец. Кога била бебе, таа го преживеала шпанскиот грип кој косел во 1918 година. Во...

Марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот – рече премиерот Заев!

Премиерот на земјата Зоран Заев вели дека легализацијата на марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот.  „Државата и граѓаните...

Италија забрани патувања од 21 декември до 6 јануари

Италијанската Влада денеска соопшти дека воведува забрана за патувања за време на новогодишните празници, со цел да се обиде да спречи ширење на коронавирусот,...
Skopje
overcast clouds
8.3 ° C
11 °
5.6 °
71 %
6.7kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
12 °
Sun
14 °
Mon
11 °
Tue
11 °