Поврзи се

4NEWS.mk

КУП: Предност за А.Пандев, Работнички и Брегалница

Published

on

Првата четвртфинална пресметка помеѓу  Шкупи и А. Пандев донесе многу возбудувања но на крајот се радуваа гостите кои обезбедија предност од еден гол за во реваншот.  Фудбалерите на Шкупи имаа голема можност први да го отворат резултатот но Јурина не успеа да го совлада Чубраковиќ. 
Казната дојде во 93м кога Ристе Темелков  со убав пробив  си створи шанса и со прецизен удар донесе радост за Академија Пандев. 
Без победник заврши дуелот во Тетово каде Шкендија го пречека Работнички.   Шампионот влезе како голем фаворит на оваа средба и поведе со погодокот на Стениот Жуниор уште во 8м. 
Сепак конечните Работнички знаеше да казни  по катастрофалната грешка на домашниот голман Захов и со голот на  Стојков обезбеди поволни 1-1 за во реваншот. 
Во второлигашкото дерби подобар претставникот на Источната Конференција.  Брегалница ја совлада екипата на Лабуништа минимално со 1-0  и со предност ќе патува напролет на реваншот. 
Стрелец на единствениот погодок беше Мартин Стојанов во 51м. 
Фото за вовед: 
Видео: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com