Поврзи се

4NEWS.mk

Лига на нации: Македонија за првпат ќе игра против Грузија

Published

on

Македонската фудбалска репрезентација денеска отпатува за Тбилиси каде во вторник од 18ч. Го игра вториот дуел од Лигата на нациите против домашната Грузија. Ова ќе биде прв историски дуел помеѓу овие две репрезентации на меѓународната сцена. 
Во 27-годишната историја на македонската фудбалска репрезентација  и нејзините настапи на меѓународната фудбалска сцена сеуште има селекции со кои не сме ги одмериле силите. Меѓу нив од европските репрезентации е Грузија со која ќе играме во вторник. 
И Македонија и Грузија  стартуваа со победи во новиот циклус од Лигата на нациите. Додека ние славевме со 2-1 против Ерменија, Грузија освои три бода на гостувањето кај Естонија каде победи со 1-0. 
Од нашиот табор пред самото заминување за Грузија пристигна информацијата дека Кире Ристевски и Иван Тричковски нема да бидат во комбинација поради повреда.  Покрај нив на денешниот тренинг пред патувањето не тренираа и фудбалерите кои играа против Ерменија. 
Средбата се игра во вторник со почеток во 18ч. За оваа средба се делегирани судии од Данска НА ЧЕЛО СО Питер Казгард.
Фото за вовед: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Се огласија од иницијативниот одбор за вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски е само лош глумец

Македонија

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

Македонија

Албанскиот јазик отстранет од меморандумите! Царовска вели нема промени, но соопштенијата се испраќаат само на македонски

Македонија

Касами: Приватните компании треба да спроведат двојазичност, бидејќи дел од дипломираните Албанци не говорат добро македонски

4NEWS.mk

Лиза Шаќири до Касами и Груби: Не не омаловажувајте, ретко кој дипломиран Албанец не знае македонски!

Македонија

ВИДЕО: Полиција околу зградата во која живее Гордана Јанкулоска, се проверува секое возило

4NEWS.mk

Повторно македонци се вмешаа во претседателските избори во САД

4NEWS.mk

Хоспитализиран Љубе Бошкоски поради компликации со коронавирусот

4NEWS.mk

Предвреме ќе се исплатат септемвриските пензии

Македонија

МВР ја „чува“ екс министерката Јанкулоска – Груевски во Будимпешта, соработниците се соочуваат со затвор

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com