Поврзи се

4NEWS.mk

Лига на нации: Успешен старт на “рисовите“

Published

on

Македонската фудбалска репрезентација со победа го стартуваше вториот циклус  од Лигата на нациите.  Три досудени пенали донесоа победа од 2-1 за избраниците на селекторот Ангеловски.  Следниот предизвик е во вторник кога гостуваме во Грузија.  
Македонија попладнево на топлото време на Арената Тоше Проески  имаше против себе разигран противник но и тешки услови за игра па затоа победата е со извонредно значење за продолжението од циклусот. 
Нашата репрезентација  поведе рано уште во првите минути и тоа од пенал  кој успешно го реализираше Алиоски.  
Следуваше офанзивна игра на Ерменците но Македонија добро се одбрани и веќе во 36-тата минута Елмаз изнуди и втор пенал. Овојпат  прецизно биеше Несторовски и зголеми на 2-0. 
Во вториот дел Македонија имаше неколку шанси за повисоко водство но и Ерменија за  резултатски камбек.  Конечните 2-1 ги постигна Барсегјан  исто така од пенал во последните мигови од средбата. 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com