Поврзи се

4NEWS.mk

Лице пронашло бомба од Првата светска војна во својот двор

Published

on

На 02.09.2020 во 09.20 часот во Полициското одделение Новаци, Р.А.(47) од с.Арматуш пријавил дека во дворно место во с.Арматуш пронашол бомба од Првата светска војна . Бомбата била безбедно подигната од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување.

-Текстот продолжува по рекламата-

Извор: Сител телевизија

Loading...

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com