Свет
19,119,113
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36

Магазин

ВИДЕО: Ги смирува животните, така што им пее, а тие ужуваат

Патриша Фавано, која има азил во Бразил, им помага на животните да заздрават со песна и љубезност. Спасените животни се кревки и...

НЕМА ШАНСИ ДА ВИ ТЕКНЕ ОВА: Со плод од орев избришете ги гребнатинките на стариот мебел

Да, добро прочитавте, плод од излупен орев е идеална гума за бришење на линиите што го уништиле вашиот стар мебел.

Пријавувањето е во тек: Даваат 11 илјади евра за лежење во кревет 30 дена

Студијата трае вкупно 2 месеци, а 12 избрани волонтери ќе треба да поминат 30 дена лежејќи и одмарајќи во кревет. Но, постојат услови...

ВИДЕО: Преспав нова сезона! Погледнете го трејлерот

Започнува новата сезона на Преспав. А официјално објавен е и трејерот. Погледнете го во продолжение. Емитувањето започнува од 18-ти...

ВПИВА НЕГАТИВНА ЕНЕРГИЈА И ЗРАЧЕЊЕ ОД КОМПЈУТЕРИТЕ: Успешните луѓе ја имаат оваа билка во своите канцеларии

Иако не е премногу лично на изглед, ова растение ефикасно го прочистува воздухот во домот или во работните канцеларии. Една ваква билка...

ПРОВЕРУВАЈТЕ ГО ВАШИОТ ЈАЗИК: Ќе ви открие скриени заболувања

Вашиот јазик може да каже многу за вашето здравје. Има цел метод базиран врз тоа како изгледа јазикот: неговата форма, големина и...

ОВА НЕКА ВИ БИДЕ ВЕЧЕРА: Заменете ги грицките и благото со оваа вкусна салата

Стиснете заби и отфрлете ги сите грицки, благо, хамбургери и слично од вашето мени. На пример вечерва вечерајте вкусна и богата салата.

Зошто моето дете не јаде?

Речиси не постои мајка што не ја изговорила реченицата „Моето дете не јаде доволно“. Повеќето од вас сигурно знаат колку фрустрирачка може да...

Лекарот открива како да ги препознаете симптомите на коронавирус кај децата

Српскиот професор Владислав Вукомановиќ , детски кардиолог во Институтот за здравје на мајки и деца, објасни како да ги препознаете симптомите на коронавирус кај...