Свет
19,136,883
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35

Кујна

ОВА НЕКА ВИ БИДЕ ВЕЧЕРА: Заменете ги грицките и благото со оваа вкусна салата

Стиснете заби и отфрлете ги сите грицки, благо, хамбургери и слично од вашето мени. На пример вечерва вечерајте вкусна и богата салата.

Како знаете дали месото е готово? Ова е трик од професионални готвачи!

Постојат неколку начини да се утврди кога вашето месо е готово. Исто така, секој има различен вкус и колку долго месото треба да...

Смуди кое ќе направи чуда за вашиот организам

Џејми Оливер предлага одличен рецепт за смуди кое ќе направи чуда за вашиот организам. За да бидете фит и здрави важно е да го...

Диета со туна: Здрава за срцето, одлична за линијата и трае само 3 дена

Оваа диета со туна се држи само 3 дена во неделата, додека останатите 4 сте на нормална исхрана. Оние кои ја практикуваат тврдат дека...

Превкусно предјадење – Деликатесен динстан компир во рерна

Потребни состојки: 1 килограм компири 1 млад кромид 1 морков 1 домат масло сол бибер мелена пиперка Начин на подготовка: Излупете го компирот и исечете го...

Во пресрет на новогодишните празници: Трик за месото од фолија да биде меко и сочно

Ако печете месо во алуминиумска фолија, ставете го парчето месо на сјајната страна на фолијата. Убаво завиткајте го да не истече потоа маснотијата или сокот. Истото...

Згужвана пита со кисела вода: Се спрема експресно

СОСТОЈКИ: 250 гр. кори за пита 250 гр. сирење 25 гр. маргарин 80 мл. масло 3 јајца 150 мл. минерална вода ПОДГОТОВКА: Спремете вангла со ладна вода и ставете ги корите за...

Кафе со кокосово масло: Вкусен пијалак за одржување витка линија

Овие состојки не само што ќе го подобрат вкусот на кафето, туку и ќе ви помогнат да ја одржувате линијата Потребни состојки: 250 милилитри црно...

Најпопуларните јапонски оброци за „зачинување“ на вашата исхрана

Јапонската кујна е многу здрава и станува сѐ попопуларна и во нашата земја. Ако сакате да јадете риба и морски плодови, тогаш јапонската храна...