Свет
19,136,883
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35

Музика и Филм

ВИДЕО: Преспав нова сезона! Погледнете го трејлерот

Започнува новата сезона на Преспав. А официјално објавен е и трејерот. Погледнете го во продолжение. Емитувањето започнува од 18-ти...

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Васил Гарванлиев на неговиот официјален јутуб канал ја објави неговата најнова песна и видеозапис за “ПриКазна„. Ова е негов втор проект оваа година по...

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Струмичанката Сања Димова (19) е новата македонска ѕвезда која со својот ангелски глас и песна во модерен ритам ќе се обиде да го пронајде...

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Насловот на овој нов краткометражен филм на режисерот Били Дурмишовски потекнува од стара англиска изрека  “The elephant in the room” која се користела кога владеел...

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонец под уметничко име „Ел Македонер“ твори во Словенија. Тој заедно со неговата група „Балклан“ направиле песна, репрезент за градот Стефан Јосифовски вели дека е...

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Музичката група „Театро Бенд“ во првите денови од месец декември одлучи да ја пушти во етер својата нова авторска песна која го носи насловот...

Ристе Ристески во Сараево ја сними својата нова песна

Популарниот македонски пејач за чии настапи се бара билет повеќе, харизматичниот Ристе Ристески деновиве престојува во Сараево, Босна и Херцеговина, каде што ја снима...

Виртуозот Димитар Митровски со нов албум

Виртуозот на хармоника, Димитар Митровски го издава својот нов албум. Во албумот има композиции од различен стил на музика и сите композиции имаат различен аранжман. Ова...

Таа е една од најмоќните вокали на Балканов, но дует единствено сакала да сними со Тоше

Иако помина деценија откако не напушти нашата легенда Тоше Проески, сепак и ден денеска се смета за најдобар пејач од овие простори и со...