Свет
19,136,883
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35

Стил

НЕМА ШАНСИ ДА ВИ ТЕКНЕ ОВА: Со плод од орев избришете ги гребнатинките на стариот мебел

Да, добро прочитавте, плод од излупен орев е идеална гума за бришење на линиите што го уништиле вашиот стар мебел.

15 кул факти за маскарата кои сигурно не ги знаевте

Истражувањата покажале дека дури 95% од жените наутро не излегуваат од домот без маскара. Покрај карминот, маскарата е најпродаваниот козметички производ бидејќи е задолжителен...

Маска од аспирин: Решение за проблемите на лицето

Освен што ја смирува болката и ја намалува телесната температура, аспиринот е корисен и за многу други работи, особено кога станува збор за негата...

Трик за правење совршени локни за помалку од 5 минути

Брановите и локните се фризури кои никогаш нема да излезат од мода, а со текот на годините стануваат сè повеќе популарни. Постојат повеќе начини...

Со правилна исхрана до чиста кожа: 4 златни совети кои ќе ви обезбедат беспрекорно лице!

Постојат неколку нешта што предизвикуваат акни и за да се ослободите од нив не ви се потребни нити скапи креми, нити лекови или долги...

Грешки при нега на кожата во ладните денови кои морате да ги исправите

Штом дојдат есента и зимата, кожата почнува да го губи својот сјај и да станува сува и осетлива. Ова се неколку работи со кои...

Сергеј Варошлија се огласи по претставката-тужба на водителката Елена Стефановска ама овој пат се случи неочекуваното (ВИДЕО)

Изминатата недела ТВ водителката Елена Стефановска преку социјалните мрежи откри дека не остана воздржана на критиките на модниот гуру Сергеј Варошлија кој неколкупати го...

Со промени во исхраната до почиста кожа

Сте се запрашале ли некогаш зошто одредени денови вашата кожа знае да биде многу почиста од други, без да употребувате никакви креми и лосиони...

Неколку начини на кои можете да носите слоевити комбинации, а да не изгледате крупно

Еден од водечките трендови кога е во прашање сезоната есен/зима е секако слоевитото облекување, но ако го занемариме фактот дека ќе бидеме во тренд и...