Свет
19,136,883
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35

Забава

Пријавувањето е во тек: Даваат 11 илјади евра за лежење во кревет 30 дена

Студијата трае вкупно 2 месеци, а 12 избрани волонтери ќе треба да поминат 30 дена лежејќи и одмарајќи во кревет. Но, постојат услови...

ВИДЕО: Нема да верувате колку мачките може да бидат луди

Мачките се познати како интелигентни и подвижни животни. И тие главно се. Но, како и сите нас, и овие...

Слета на пистата во Тузла за да ја запроси – пријателите поставија димни бомби, a таа рече да!

Еден млад претприемач од Тузла, Семир Алиќ, подготви луксузен и ненадеен предлог за девојчето. Во планот му помогнале пријатели, а девојчето, сега свршеница,...

Дочек на Нова година во Скопје со Дино Мерлин

Дино Мерлин ќе ги забавува присутните на плоштадот Македонија во Скопје, потврдија од Град Скопје. На социјалните мрежи фотографија со мерлин објави и Ваљон Салиху...

НОВО УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Голем поздрав до сите, кај си вака?

НОВО УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Голем поздрав до сите, кај си вака? https://www.facebook.com/cvetko.nikoloski/videos/10215976719875743/

Многу позитивни промени во 2019 година за овие 4 хороскопски знаци

Уште многу малку дена ни останаа од оваа 2018 година, и како што повеќе се приближуваме до новата година, така се повеќе сакаме да...

На жените родени во овој хороскопски знак најтешко им е да ја најдат љубовта

На овие жени им е најтешко да ја пронајдат љубовта, бидејќи бараат од спротивниот пол да биде совршен. Станува збор за Девиците. Она што ги...

Високи плати: Чешка е вистинскиот избор за сите Македонци кои сакаат да работат во странство

Република Чешка претставува одлично место за работа и живот благодарение на ниските трошоци за живеење, квалитетот на животот и балансот помеѓу приватниот и професионалниот...

Најкраткиот и најточен хороскоп

Овен Мисли – многу Зборува – малку Прави – исправно Бик Мисли – за се Зборува – убедливо Прави – без подготовка Близнаци Мисли – за себе Зборува – што мисли Прави – мисли дека...