Свет
18,405,734
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 14:21 14:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 14:21 14:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 14:21 14:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 14:21 14:21

Здравје

Моќен лек против кашлица за деца – преку ноќ ги чисти градите од слуз

Направете моќен лек за кашлица кој може да го користат и деца, идеално за зимата, ниските температури и периодот на настинки. СОСТОЈКИ: домашен мед маслиново масло брашно ПОДГОТОВКА: Прво се...

Совршен појадок за уште посовршено утро: Овесната каша ќе стане вашиот омилен појадок!

Нутриционистите со децении наназад се обидуваат да нè убедат дека ова е најдобриот можен појадок со кој можеме да го започнеме денот. Овесната каша...

10 сериозни несакани последици од апчињата за спиење

Постојат многу причини поради кои настанува несоницата. Дел од нив се работата, стресот, претерано пушење цигари, притисок и несигурности, проблеми во врската или огромни...

10 неверојатни здравствени придобивки од само една шолја топло млеко на ден

Сите знаат дека млекото е најдобриот извор на калциум, но дали сте знаеле дека тоа исто така може и да им помогне на оние...

Како правилно да го чистите папокот?

Папокот е дел од телото на кој често не му обрнуваме доволно внимание. Овој белег кој го добиваме по раѓањето и пресекувањето на папочната...

9 знаци кои укажуваат на тоа дека сте под преголем стрес

Понекогаш, сѐ додека не се прелие чашата, не знаеме да сопреме за да ги забележиме знаците на замор, стрес, нервоза, висок притисок и немоќ....

Секој прст е поврзан со 2 органа: Јапонски метод кој ќе ве излечи за неколку минути

„Jin Shin Jyutsu“ е древна и алтернативна медицина чија задача е да ви помогне да ги балансирате вашите емоции со стимулирање одредени точки на...

Изборете се со зависноста од цигари: Природен рецепт кој ќе ви помогне да престанете да пушите

Цигарите предизвикуваат зависност поради која многу тешко можете да се откажете од ниц, дури и ако долго време се обидувате. Навиката е силна, па...

Еликсир на здравјето: Овој зеленчук треба да го јадете почесто

Истражувањата покажуваат дека редовното консумирање на овој зеленчук го спречува губењето на минералите од коските, го забавува стареењето и ја поттикнува работата на цревата. Станува...