Свет
19,136,883
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 10:35 10:35

Живот

ВИДЕО: Ги смирува животните, така што им пее, а тие ужуваат

Патриша Фавано, која има азил во Бразил, им помага на животните да заздрават со песна и љубезност. Спасените животни се кревки и...

Никаде без Медо: „Не сакав во дом, ниту да го напуштам кучето. Тој е до мене и е вистински пријател“

Поранешниот професор во училиште во Пула, Хрватска живееше како бездомник. По мозочен удар, тој го одбил понудениот дом затоа што неговото куче...

Дуа Липа со скандалозна слика од Голема Албанија ја бранува јавноста (ФОТО)

Дуа Липа, која потекнува од Косово и Метохија, во изминатите неколку денови ја бранува светската јавност со своите политички и националистички објави на нејзиниот...

Интересни новогодишни традиции

Ако за најлудата ноќ планирате да заминете надвор од земјата, немојте да се изненадите ако наидете на некоја од следните традиции. Данска Во оваа земја, точно...

Зошто не можете вистински да уживате во празниците?

Доколку се сметате себеси за перфекционист, доаѓањето на празниците веројатно ве прави нервозни. Сигурно сте во потрага по совршениот подарок, сакате да направите совршена...

Што можат новогодишната елка и стилот на украсување да откријат за вас?

Како ќе изгледа нашата новогодишна елка одредуваат украсите кои за нас се од сентиментална вредност, како и оние подароци кои сме ги добиле во...

17 непишани правила според кои би требало да живееме

Во животот постојат голем број непишани правила што сите би требало да ги знаат, но за жал многумина никогаш не ги почитуваат. Генерално гледано,...

Кратки совети за подобар живот

Постојат секакви совети за подобар живот: добри, лоши, опширни, сложени, но најефикасни се оние најкратките што секој може да ги разбере и примени во...

5 типови луѓе кои мислат дека се хранат здраво, но грешат

Многу информации поврзани со нутриционизмот ни се лесно достапни во денешно време и самите можеме да одлучиме што е добро за нас, а што...