Поврзи се

4NEWS.mk

Мајки кои останале без работа поради корона кризата реагираат зошто децата не им ги примаат во градинка

Published

on

Повеќе мајки кои не по нивна вина како што тврдат на почетокот на пандемијата со Ковид-19 останале без работа се револтирани зошто нивните деца во среда нема да бидат примени во градинка туку само на вработени родители.

-Текстот продолжува по рекламата-

Велат дека секој месец уредно ги плаќале сметките. Поради ова велат дека не можат ниту да бараат нова работа зошто нема кој да им ги чува децата за да одат на интервјуа.

Нивните сведоштва во вестите во 21 часот. 

Loading...

 

Александар Динев

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com