Поврзи се

4NEWS.mk

Мајкл Блумберг донира 100 милиони долари во кампањата на Бајден на Флорида

Published

on

Поранешниот градоначалник на Њујорк, Мајкл Блумберг, издвои најмалку 100 милиони долари за да му помогне на демократскиот кандидат Џозеф Бајден во претседателската кампања во клучната сојзуна држава Флорида. Финансиската инфузија на Блумберг ја покажува загриженоста на демократите за прилично изедначената поддршка на двајцата кандидати во оваа држава, која, пак, е  приоритет на претседателот Доналд Трамп.

-Текстот продолжува по рекламата-

Победата на Бајден на Флорида значително ќе го комплицира патот на Трамп до 270 гласа на Изборниот колеџ потребни за обезбедување на вториот мандат.

На крајот на минатата година, милијардерот Блумберг влезе во трката за претседателски кандидат на Демократската партија. Иако потроши милијарда долари во својата кампања, Блумберг во март се откажа од трката и набрзо го поддржа Бајден.

Loading...

Гласањето во Флорида почнува на 24 септември, затоа е потребно што побрзо да се вложат средства во таа сојузна држава, рече советникот на Блумберг и најави дека поголемиот дел од парите ќе ги потроши на телевизиско рекламирање.

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Венко Филипче за Сител: Од ноември можно зголемување на број на класови со физичко присуство

Македонија

МОН: Успешно заврши првиот училишен ден, важно е секое дете да следи настава

4NEWS.mk

Под посебни епидемилошки мерки, почна учебната година во Црна Гора

Македонија

Захариева: Добрососедските односи се критериум за членство во ЕУ, прашањето за Гоце Делчев мора да се реши

4NEWS.mk

Крводарителска акција со граничната полиција во Делчево

Македонија

Заев следната недела на средба со Столтенберг во седиштето на НАТО

4NEWS.mk

Најмалите ученици тргнаа на настава, но без ветената целодневна и со посебни протоколи

Македонија

Од огнено оружје повреден 16-годишник, приведен негов врсник

4NEWS.mk

Лејкерси го добија првиот финален меч против Мајами

Македонија

Проекциите полоши од 2009-та и 2012-та – економијата сериозно погодена, но банкарскиот систем стабилен

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com