Свет
19,138,899
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 11:36 11:36
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 11:36 11:36
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 11:36 11:36
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 11:36 11:36

Македонија

Филипче на средба со координативното тело за вакцини – Македонија се искачи на 7-мо место по смртни случаи во светот

Министерот за здравство Венко Филипче има работен состанок со Координативното тело за вакцини за Ковид-19 преку КОВАКС механизмот, кој обезбедува глобален и...

Марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот – рече премиерот Заев!

Премиерот на земјата Зоран Заев вели дека легализацијата на марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот.  „Државата и граѓаните...

Нема друга болест досега, при боцкање, крвта да не тече низ иглата, вели Филипче

Еден факт кој досега не познат за ниту една болест е тоа што кај ковид пациенти крвта може толку да е згручтена...

УXMP објави каква зима не’ очекува и што да очекуваме во декември, јануари и февруари

Зимата 2020/2021 се очекува да биде со натпросечни темератури и просечно врнежлива, покажуваат хидрометеоролошките следења и прогнози. Како што...

Денеска се регистрирани 1342 нови случаи на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 65231, оздравени се 679 пациенти – починати се 22...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3399 тестирања, а регистрирани се 1342 нови случаи на ковид-19 во:...

Важна информација од МВР: Внимавајте при продажба на автомобил!

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека се зачестени кривичните дела измами при купопродажба на патнички моторни возила на територијата на...

Како со функционален јогурт до здрав дигестивен систем

Одржувањето здрав дигестивен систем е важно за здравјето на целиот организам. Здравата исхрана и внесувањето разновидна, балансирана храна обезбедува енергија и ја...

„Политико“: Вархеји е премногу мек кон Софија

Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во...

Вархеји: Македонија да излезе во пресрет на загриженоста на Бугарија

Според Европскиот комесар за проширување Оливер Вархеји шансите се мали, иако Европската комисија и германското претседателство со ЕУ сè уште работат со...