Поврзи се

4NEWS.mk

Младите македонски фудбалери пропуштија шанса за добар резултат против Шпанија

Published

on

 
 
Младата репрезентација на Македонија е минимално поразена од Шпанија со 1-0 во квалификацискиот натпревар за Европскто првенство за фудбалери до 21 година.  
 
Иако избраниците на селекторот Милевски одиграа добар натпревар во кој не моменти беа и подобри од фаворизираниот противник сепак не успеаја со позитивен резултат да го завршат мечот. 
 
Единствениот гол на натпреварот Шпанците го постигнаа од пенал во 83 минута, откако Серафимов направи прекршок во шеснаесетникот, а егзекутор на најстрогата казна беше Хуго Дуро. 
 
Само пет минути подоцна (88) и црвено-жолтите имаа шанса на ист начин да постигнат гол. Сепак, ударот на Димитар Митровски од белата точка гостинскиот голман го одбрани, па Шпанците се радуваа на победата со која се зацврстија на врвот на табелата со 13 бодови. 
 
Македонија остана на 7 бодови едн помалку од Израел, а исто како и Казахстан и Црна Гора, додека селекцијата на Фарските Острови која е нашиот следен противник веќе во вторник *8 септември) е на последното место со 3 бода. 
Фото за вовед: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Loading...

Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

УЕФА дозволи навивачите да се вратат на трибините

Македонија

Кога на кафе во Приштина без ПЦР тест?! Поделеност меѓу владините министри за отворање на границите

4NEWS.mk

Венко Филипче за Сител: Од ноември можно зголемување на број на класови со физичко присуство

Македонија

МОН: Успешно заврши првиот училишен ден, важно е секое дете да следи настава

4NEWS.mk

Под посебни епидемилошки мерки, почна учебната година во Црна Гора

Македонија

Захариева: Добрососедските односи се критериум за членство во ЕУ, прашањето за Гоце Делчев мора да се реши

4NEWS.mk

Крводарителска акција со граничната полиција во Делчево

Македонија

Заев следната недела на средба со Столтенберг во седиштето на НАТО

4NEWS.mk

Најмалите ученици тргнаа на настава, но без ветената целодневна и со посебни протоколи

Македонија

Од огнено оружје повреден 16-годишник, приведен негов врсник

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com