Поврзи се

4NEWS.mk

Напаѓачот кој уби шест луѓе во болница во чешкиот град Острава, си го одзел животот во својот автомобил

Published

on

Напаѓачот кој уби шест луѓе во болница во чешкиот град Острава, си го одзел животот во својот автомобил, соопшти полицијата.

-Текстот продолжува по рекламата-

Нападот се случил изутрината во Универзитетската болница во Острава, а мотивот засега не е познат. Пукањето се случило во чекална во болницата. Напаѓачот почнал да пука и од непосредна близина ги убил луѓето, а потоа побегнал.

Полицијата го идентификуваше како 42-годишен маж, кој неофицијално бил пациент во болницата.

Фото за вовед: 
Видео: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com