Поврзи се

4NEWS.mk

НБА: Торонто израмни против Бостон

Published

on

НБА шампионите Торото репторс со 100:93 ги победија Бостон селтикс за да ја израмнат полуфиналната серија на Истокот на 2:2, додека Денвер нагетс со 110:101 беа подобри од Лос Анџелес клиперс за 1:1 израмнување на полуфиналната пресметка на Западот.

-Текстот продолжува по рекламата-

Репторс и Селтикс повторно одиграа израмнет натпревар, пред во финишот Торонто да има повеќе концентрација за да стигне до тесна победа. Паскал Сиакам и Кајл Лаури имаа по 22 поени за Репторс, додека Џејсон Тејтум беше најдобар кај Бостон со 23 поени.

Нагетси, пак, имаа одличен старт и големо водство по првата четвртина (44:25), за да стигнат до победа над Клиперс. Џамал Мареј имаше 27 поени, додека Никола Јокиќ заврши со 26 поени и 18 скока за да одговори на гласните критики од НБА-коментаторите. Кај Клиперси Пол Џорџ имаше 22 поени, а Кавај Ленард само 13 поени, 10 скока и 8 асистенции.

Loading...

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Настава од училница за социјално ранливите, за дневниот престој одлука во понеделник

4NEWS.mk

Османи: Добрососедството ми е приоритет, но меморандумот излегува од договореното

4NEWS.mk

Битиќи контра Груби – Не треба да се финансира вработување по етнички клуч во приватните фирми

Македонија

Вокациите различни од обврските – Кои се предлозите на ДУИ и СДСМ за заменици министри?!

4NEWS.mk

Прва МФЛ: „Лавовите“ го совладаа шампионот Вардар

Македонија

Албанскиот јазик отстранет од меморандумите! Царовска вели нема промени, но соопштенијата се испраќаат само на македонски

4NEWS.mk

Втора МФЛ: Победи на Тиквеш и Скопје

Македонија

Сите училишта немаат компјутер и интернет – МОН со насоки какви компјутери да се користат за онлајн настава

4NEWS.mk

Тема на денот со доктор Пановски: На што се должи поголемиот број заразени и починати од Ковид-19?

Македонија

Русино за затвора и за Гостивар, изјавата на Нуредини неприфатлива за демонстрантите

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com