Поврзи се

4NEWS.mk

Офанзивно против Грузија

Published

on

Вечерва дерби натпревар  на Арената тоше Проески во рамките на Лигата на нациите ќе одиграат репрезентациите на Македонија и Грузија.  Мечот е важен од повеќе аспекти бидејќи се игра во предвечерјето на бараж дуелот за ЕП кој ќе се одигра во Тбилиси на 12. Ноември. Македонската фудбалска репрезентација е пред нов предизвик. Со десеткуван состав да се совлада  квалитетната селекција на Грузија за да се обезбеди првото место во групата.  Селекторот Ангеловски во отсуство на повредените и суспендирани Бејтулаи, Адеми, Муслиу и Барди ги повика Дориев, Тотре, Мицевски и Китановски и заедно со стандардните репрезентативци на чело со капитенот Пандев ќе се обидат да го поправат впечатокот од гостувањето во Талин каде одигравме 3-3 со Естонија.  
СЕлекторот на гостите Владимир Вајс исто така има проблеми со составот и најави тежок натпревар за грузиската селекција исто како на првиот меч во Тбилиси кој заврши без победник 1-1.  
Средбата се игра вечерва со почеток во 20.45ч без присуство на публика. Судиската четворка  е од Полска на чело со Бартош Франковски. 
Фото за вовед: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Совет за етика во медиуми

Македонија

Ковачев: Бугарија не е фашистичка држава, ниту владеел некој фашист, ниту пак царот Борис е фашист

4NEWS.mk

Ќе доцнат ли платите во ноември?

Македонија

Поштата пропадна, кој ќе сноси одговорност? – Директорот молчи, Владата лош менаџер

4NEWS.mk

Николовски ја „спакува“ Димова: Ако не си поднесе оставка Владата ќе ја разреши

Македонија

Дилема меѓу ДУИ и СДСМ за „државни патишта“? – ТВ21 дознава дека ЕУ ќе додели 1 милијарда евра за инфраструктура

Македонија

Таравари: Да се формира широка коалиција поради Ковид-19, а потоа со локалните одиме и на парламентарни избори

Македонија

Зошто е проблем ако едниот носи маска, а другиот не?, објаснува Караџоски

Македонија

Филипче: Мини жаришта во моментов се Скопје, Штип и Струмица, овие мерки кои ги предлагаме ќе дадат резултат ако се почитуваат

4NEWS.mk

Стоилковски: Издадена е наредба за мое присилно приведување

4NEWS.mk

Првичните анализи готови – Имало ли коронавирус во Македонија и пред 26 февруари?

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com