Свет
19,119,113
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 13:36 13:36

Филипче на средба со координативното тело за вакцини – Македонија се искачи на 7-мо место по смртни случаи во светот

Министерот за здравство Венко Филипче има работен состанок со Координативното тело за вакцини за Ковид-19 преку КОВАКС механизмот, кој обезбедува глобален и...

Важна информација од МВР: Внимавајте при продажба на автомобил!

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека се зачестени кривичните дела измами при купопродажба на патнички моторни возила на територијата на...

„Политико“: Вархеји е премногу мек кон Софија

Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Во Русија вакцинирани против коронавирус повеќе од седум илјади војници

Повеќе од 7.000 припадници на руската армија се вакцинирани против коронавирусот, изјави денеска заменикот министер за одбрана Тимур Иванов. – Од почетокот на декември добивме...

Еве како изгледа местото на страшната експлозија во центарот на Белград (ФОТО/ВИДЕО)

Утрово во центарот на Белград, кај паркингот на јавниот сервис РТС, се случила страшна експлозија. Според првите и неофицијални информации, загинал еден работник, а најмалку...

Филипче на средба со координативното тело за вакцини – Македонија се искачи на 7-мо место по смртни случаи во светот

Министерот за здравство Венко Филипче има работен состанок со Координативното тело за вакцини за Ковид-19 преку КОВАКС механизмот, кој обезбедува глобален и...

ЕК го претстави акцискиот план за европска демократија

Европската комисија оваа недела го претстави својот акциски план за европска демократија. Ова е една од главните иницијативи на програмата за работа на Комисијата за...

Филипче на средба со координативното тело за вакцини – Македонија се искачи на 7-мо место по смртни случаи во светот

Министерот за здравство Венко Филипче има работен состанок со Координативното тело за вакцини за Ковид-19 преку КОВАКС механизмот, кој обезбедува глобален и...

Важна информација од МВР: Внимавајте при продажба на автомобил!

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека се зачестени кривичните дела измами при купопродажба на патнички моторни возила на територијата на...

„Политико“: Вархеји е премногу мек кон Софија

Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во...

ОН го повлече канабисот од листата на „опасни дроги“ и даде легитимност на лековитите својства

По 60 години статус кво, три години научен преглед од СЗО и две години дипломатски дискусии, денес Обединетите Нации (ОН) конечно го повлекоа канабисот од...

Еве како изгледа местото на страшната експлозија во центарот на Белград (ФОТО/ВИДЕО)

Утрово во центарот на Белград, кај паркингот на јавниот сервис РТС, се случила страшна експлозија. Според првите и неофицијални информации, загинал еден работник, а најмалку...

Убеден сум дека ќе ја победиме короната

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на гостувањето на националната телевизија РТС рече дека е оптимист дека земјата ќе издвои победа над коронавирусот. „Сигурен сум...

Руската вакцина стигна во Србија

Руската вакцина веќе пристигна во Србија. Ова го потврди претседателот Александар Вучиќ којшто вечерва во интервју за РТС, потврди дека стигнала вакцината. „Стигнаа 20...

Во Русија вакцинирани против коронавирус повеќе од седум илјади војници

Повеќе од 7.000 припадници на руската армија се вакцинирани против коронавирусот, изјави денеска заменикот министер за одбрана Тимур Иванов. – Од почетокот на декември добивме...

ЕК го претстави акцискиот план за европска демократија

Европската комисија оваа недела го претстави својот акциски план за европска демократија. Ова е една од главните иницијативи на програмата за работа на Комисијата за...

102-годишна Американка која го преживеала шпанскиот грип, двапати го победи коронавирусот

102-годишната Анџелина Фридман од Њујорк е вистински борец. Кога била бебе, таа го преживеала шпанскиот грип кој косел во 1918 година. Во...