Поврзи се

4NEWS.mk

Победа на Силекс во меч со 7 гола

Published

on

Во Кратово љубителите на фудбалот видоа ревија на голови и драматичен финиш со победа на Силекс против Работнички од 4-3 со гол буквално во последната секунда. 

-Текстот продолжува по рекламата-
Домаќините одлично го започнаа натпреварот и поведоа со 2-0 со головите на Ивановски од пенал и Ристов. Следуваа минути на Работнички и погодоци на Тошевски и Чумиќ за 2-2. 
Силекс повторно доаѓа од предност со вториот гол на Ивановски од белата точка но гостите не се предаваат и Јефтоски исто така од пенал израмнува на 3-3. 
Последниот гол за победа од 4-3 го постигна Мустафов во 95. минута. 
Еве ги комплетните резултати од 9. коло 
ФУДБАЛ ПРВА ЛИГА 9. КОЛО
Силекс-Работнички 4-3
Струга ТЛ – Беласица 3-0
А.Пандев – Шкупи 0-1
Борец – Македонија ЃП  2-1
Ренова – Пелистер  0-0
Вардар – Шкендија  1-5
 
Фото за вовед: 
Видео: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

Совет за етика во медиуми

Македонија

Ковачев: Бугарија не е фашистичка држава, ниту владеел некој фашист, ниту пак царот Борис е фашист

4NEWS.mk

Ќе доцнат ли платите во ноември?

Македонија

Поштата пропадна, кој ќе сноси одговорност? – Директорот молчи, Владата лош менаџер

4NEWS.mk

Николовски ја „спакува“ Димова: Ако не си поднесе оставка Владата ќе ја разреши

Македонија

Дилема меѓу ДУИ и СДСМ за „државни патишта“? – ТВ21 дознава дека ЕУ ќе додели 1 милијарда евра за инфраструктура

Македонија

Зошто е проблем ако едниот носи маска, а другиот не?, објаснува Караџоски

Македонија

Таравари: Да се формира широка коалиција поради Ковид-19, а потоа со локалните одиме и на парламентарни избори

Македонија

Филипче: Мини жаришта во моментов се Скопје, Штип и Струмица, овие мерки кои ги предлагаме ќе дадат резултат ако се почитуваат

4NEWS.mk

Стоилковски: Издадена е наредба за мое присилно приведување

Македонија

Со 1,3 милиони евра си купувал плацеви на Водно – ОЈО: Донациите за партијата, завршиле кај Груевски

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com