Поврзи се

4NEWS.mk

Полицијата ќе поставува камери за надзор во сообраќајот

Published

on

Министерството за внатрешни работи стартува со акциски план кој предвидува поставување на видео надзор во сообраќајот. Целта на проектот е да се зголеми безбедноста на учесниците и да се намали бројот на сообраќајни инциденти. Како што рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на првата прес конференција по повторното преземање на МВР, новиот концепт за ригорозност во сообраќајот ќе биде пропратен и со соодветни законски измени.

-Текстот продолжува по рекламата-

Во тек е и пилот проектот за поставување на телесни камери на секој полицаец. Вакви камери, како што рече Спасовски, веќе користат полицајците во Скопје и во Тетово.

Министерот најави и продолжување на започнатите проекти во МВР, како што е набавката на нови униформи за полицијата, реновирање на полициските објекти, како и реформи во областа на сајбербезбедноста.

Loading...

 

Горан Симоновски

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com