Свет
18,506,124
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 20:21 20:21
Македонија
21,412
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 20:21 20:21
Македонија
1,731
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 20:21 20:21
Македонија
38,400
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 20:21 20:21

Полицискиот час започнува во недела во 11:00 завршува во вторник во 05:00

НАШ ПРЕДЛОГ

„Птицата со граната“ на Бенкси продадена за 170.000 евра

Сликата на платно „Птица со граната“ на мистериозниот британски уличен уметник Бенкси е продадена на аукција во Холандија вчера, за 170.000 евра. Како што соопшти...

Борбата со коронавирусот ја изгубиле 41 лице – најмладиот 31 година

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19. Оваа борба ја изгубиле...

144 сакционирани возачи во Општина Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (28.11) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на Општина Центар изречени...
Skopje
broken clouds
6.1 ° C
7.2 °
5 °
59 %
3.6kmh
75 %
Sun
7 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °