Поврзи се

4NEWS.mk

Протест на ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Скапа струја сиромашен народ“ – Мицкоски упати 3 барања до Владата

Published

on

Три барања до власта упати лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од протестот против поскапувањето на струјата. Враќање на старата цена на електричната енергија, професионализација на комисијата за енергетика и викенд без ДДВ.

-Текстот продолжува по рекламата-

Во својот говор, Мицкоски покажа фотографија од претседателот на регулаторната комисијата за енергетика и обвини дека Марко Бислимовски е директно одговорен за поскапувањето на струјата и смета дека е слуга на власта.

Мицкоски најави дека освен со протести, битка со новата влада ќе води и во собранието, за како што рече да престанат неправдите врз граѓаните кои ги нанесува власта.

Loading...

ВМРО-ДПМНЕ најави нови протести и за следните денови, кои како што најавиа од партијата ќе се прошират низ целата држава.

СДСМ, протестот на опозицијата го нарече дебакл, со кој нереформираната ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш покажала дека знае само за деструкција.

Лицемерно е човекот кој беше вклучен во стопроцентно зголемување на електричната енергија, кој беше одговорен за укинување на евтината тарифа на струјата и човекот кој доби бизнис со хидроцентрали од владата во кој бил советник, денеска да глуми загриженост за цената на струјата. Се вели во партиско соопштение од СДСМ.

Од регулаторна велат дека протестот е легитимен начин на изразување револт но според нив тој политичка позадина па најавиа дека за тоа ќе ги информираат дел од амбасадите во земјава.

Фото за вовед: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

4NEWS.mk

Има ли ефект засилената контрола на сообраќајната полиција на мотоциклистите во Скопје?

Македонија

ВИДЕО: Еве како изгледаше синоќешното апсење на дилери на дрога во Кичево

4NEWS.mk

Во Струмица полицијата делеше едукативни материјали по повод Европската недела на мобилност

Македонија

Нападнат лекар од токсикологија, завршил на Ургентен

4NEWS.mk

Нов протест на мајките на породилно

Македонија

Селмани за најавените субвенции на вработувања по етнички клуч: „ДУИ, па дури и СДСМ, ветуваат сѐ за да привлечат што повеќе гласачи“

4NEWS.mk

Мане со два гола го реши дербито на „Стемфорд бриџ“

Македонија

Реката во Кичево ветување само на хартија – Дехари: Следната година ќе конкурираме за овој проект

4NEWS.mk

Се полнат капацитетите на штипската болница, хоспитализирани повеќе потешки случаи

Македонија

Можно е повторно затворање на градинките?! Има родители кои ги запишале децата, а не ги носат

Македонија

Црногорската амбасадорка го прекршила протоколот за облекување на состанокот со вицепремиерот Груби

4NEWS.mk

ЕКСКЛУЗИВНО: Бугарскиот меморандум во целост објавен

Македонија

ФОТО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ

4NEWS.mk

СДСМ: Нема да коментираме ставови од земја каде има политичка дестабилизација

4NEWS.mk

Ѓоргиев за Сител: Архивите откриваат дека Гоце бил и Бугарин и Македонец

Македонија

Груби: ТАВ Македонија нема да гради аеродром во Штип, средствата ќе се пренасочат за подобрување на животната средина

Македонија

По барањето на Бугарија – Џафери: Идентитетот на граѓаните е потврден

Македонија

ВИДЕО: Полиција околу зградата во која живее Гордана Јанкулоска, се проверува секое возило

Македонија

МВР: Отказ за советникот на екс министерот Чулев поради насилно и недолично однесување

Македонија

Албанскиот јазик отстранет од меморандумите! Царовска вели нема промени, но соопштенијата се испраќаат само на македонски

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com