Поврзи се

4NEWS.mk

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Published

on

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми.

-Текстот продолжува по рекламата-

Според „Танјуг“ во тек е интензивно пребарување на околината со цел да се пронајде напаѓачот.

Порталот „Блиц“, пак, информира дека пресметката се случила на паркингот, а напаѓачот потоа го фрлил пиштолот и се дал во бегство.

Од Брзата помош изјавиле дека во Ургентниот центар е донесен тешко повреден маж.

Дел од медиумите јавуваат дека застрелан е 35-годишниот Александар Шарац, кој важел за член на криминалната групата „Пинк Пантер“ позната по своите спектакуларни кражби во западноевропските земји.

Според неофицијални информации, тој веќе им подлегнал на повредите.

Извор: Сител телевизија

Совет за етика во медиуми

Македонија

Митрески: Пратениците од СДСМ ги почитуваат протоколите пропишани од Комисијата за здравство

4NEWS.mk

Приведен крадец од Тетово, расчистени 15-тина тешки кражби

Македонија

Средба Битиќи-Дукс: Економската соработка се развива во позитивна насока, да се искористат унгарските искуства за пристапувањето кон ЕУ

4NEWS.mk

Задолжителна самоизолација до добивање резултат од ковид тест

Македонија

287 санкционирани возачи во Скопје

4NEWS.mk

Забележани првите два случаи на Маршалските острови

Македонија

Ако Европејците би избирале претседател на САД, за Трамп би гласале само 17 проценти

4NEWS.mk

Рекордни 870 случаи на Ковид-19 и нови мерки, задолжителна маска и забрана за групирање на отворено

Македонија

Учење англиски со карти со ликовите на Трамп и Бајден

Македонија

Собранието ја почна расправата за Законот за заштита од заразни болести

Македонија

Марковски: Една маска која беше 2 денари, сега се продава за 60 денари

4NEWS.mk

Последната фотографија од Амди Бајрам

4NEWS.mk

Седум тела во пратка од Србија пронајдени на пристаниште во Парагвај

Македонија

Марковски: Шведска со денови има 0 заразени – следна сезона нема да имаат проблеми, си ја зачуваа и економијата

Македонија

Носење маски на отворено е штетно?! – „Беспотребна паника, имаат дијареа и мислат дека е ковид-19“

Македонија

Спорот не е Делчев ниту јазикот, туку депортирањето на Евреите од Скопје – Бугарија бара Македонија да ја превземе вината за бркањето на Евреите

4NEWS.mk

Левица бара декларација за односите со Бугарија и укинување на мешовитата комисија

Македонија

Јани Макрадули ќе биде нов директор на Македонска пошта?!

4NEWS.mk

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски го враќа орденот на Каракачанов

Македонија

Заев не гледа причина да поднесе оставка доколку има бугарско вето

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com