Свет
19,135,117
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36

Путин: Русија е подготвена да обезбеди вакцина за други земји

Рускиот претседател Владимир Путин денеска им порача на лидерите на Г20 дека Русија е подготвена да ја обезбеди својата вакцина Спутник V на другите земји на кои им е потребна.

Русија, исто така, ја подготвува својата втора и трета вакцина, истакна Путин.

loading...

Тој додаде дека создавањето портфолио на вакцини е заедничка цел.

Извор: Сител телевизија

НАШ ПРЕДЛОГ

Нема друга болест досега, при боцкање, крвта да не тече низ иглата, вели Филипче

Еден факт кој досега не познат за ниту една болест е тоа што кај ковид пациенти крвта може толку да е згручтена...

Вкупно се лекуваат 443 болни во скопје за 24 часа хоспитализирани 43 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализирани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот.

102-годишна Американка која го преживеала шпанскиот грип, двапати го победи коронавирусот

102-годишната Анџелина Фридман од Њујорк е вистински борец. Кога била бебе, таа го преживеала шпанскиот грип кој косел во 1918 година. Во...
Skopje
overcast clouds
12 ° C
12 °
12 °
66 %
7.2kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
13 °
Sun
14 °
Mon
10 °
Tue
11 °