Поврзи се

4NEWS.mk

Шест лица се приведени по инцидентот кој вечерва се случи во Градската општа болница „8 Септември“

Published

on

Извори од МВР за Сител велат дека групата вербално нападнала дежурен доктор во Ковид центарот во болницата. Во моментот се работи на расчистување на случајот, а полицијата го обезбедува Ковид центарот. Причините за инцидентот сѐ уште не се познати, а единствно што го потврдуваат од полицијата е дека лицата не биле вооружени. Детали за причините за инцидентот од МВР најавуваат за вечерва, но можно е тие да бидат соопштени утре.

-Текстот продолжува по рекламата-

 

Ирена Чачкова

Извор: Сител телевизија

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија