Поврзи се

4NEWS.mk

Шкендија и Ренова се пласираат во 2.коло, Шкупи го заврши настапот во Лига Европа

Published

on

 
Екипите на Шкендија и Ренова му се кликлучуваат на Силекс во втората рунда во Лигата на Европа, во која пласман не успеаја да обезбедат фудбалерите на  Шкупи. 
 
Со голот на Мишковски постигнат во 58.минута фудбалерите на Ренова забележа минимална победа со 1-0 на гостувањето во Ерменија кај Алашкерт.
 
Во Азербејџан, македонските тимови имаа половичен успех. 
 
Два реализирани пенали и тоа на Ибраими во 56-тата и Дориев 89.минута беа доволни Шкендија со 2-0 да го победи тимот на Сумгаит. 
 
Европската „авантура“ ја завршија фудбалерите на Шкупи кои во Баку загубија со 2-1 од фаворит Нефчи. Голот за Шкупи го постигна Дарбо Дембо во судиското надополнување.
 
Така во втората рунда на Лига Европа, Македонија ќе има тројца претставници. Покрај, Шкендија и Ренова, и фудбалерите на Силекс ќе го очекуваат својот противник преку кој ќе се обидат да овезбедат пласман во третото коло. 
 
Ждрепката за второто коло во Лига Европа ќе се одржи во вторник 1 септември. 
Фото за вовед: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

-Текстот продолжува по рекламата-
Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com