Поврзи се

4NEWS.mk

Словенија воведе карантин во 7 региони

Published

on

Словенија од утре воведува карантин во 7 од 12 региони за да се спречи ширењето на заразата од корона вирусот. 

-Текстот продолжува по рекламата-

Во овие седум делови на земјата меѓу кои е и Љубљана на јавни места е забрането собирање на повеќе 10 лица. Жителите не смеат да го напуштат регионот, освен заради професионални обврски или здравствен третман. Задолжително е носење на заштитна маска и на отворен простор.

Словенија како и Македонија изминатите денови имаше висока стапка на заразени во изминатите 24 часа во Словенија се регистрирани 700 нови случаи.

Извор: Сител телевизија

Совет за етика во медиуми

Македонија

Османи: Еден ден вирусот ќе отиде, но зoшто да го запаметиме по последиците по вас и вашите семејства…

4NEWS.mk

Индустриското производство во септември со пад од 3,9 отсто, од почетокот на годината 12,1 отсто

Македонија

Османи на видео средба со Линкевичиус – Македонија треба да ги почне преговорите без никакво одложување

4NEWS.mk

Мицкоски: Да се овозможи бесплатно тестирање еднаш во месецот за сите здравствени работници

Македонија

528 санкционирани возачи во Скопје

4NEWS.mk

Џон Стјуарт се враќа на ТВ-екраните

Македонија

Во банките се чуваат над 418 милијарди денари – депозитите растат и во време на криза

Македонија

Дневен хороскоп за петок (30. октомври 2020)

Македонија

Софијанова во „ClickPlus“: Антителата кои се создаваат кај децата се помоќни од оние кај возрасните

Македонија

„Затнат нос и главоболка се најчести први симптоми на коронавирус“, објаснува Софијанова во ClickPlus

4NEWS.mk

Седум тела во пратка од Србија пронајдени на пристаниште во Парагвај

4NEWS.mk

Последната фотографија од Амди Бајрам

Македонија

Носење маски на отворено е штетно?! – „Беспотребна паника, имаат дијареа и мислат дека е ковид-19“

4NEWS.mk

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски го враќа орденот на Каракачанов

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го обвини Филипче за хаос – Филипче: Со кој образ обвинувате, оставивте огромни долгови

Македонија

Спорот не е Делчев ниту јазикот, туку депортирањето на Евреите од Скопје – Бугарија бара Македонија да ја превземе вината за бркањето на Евреите

Македонија

Јани Макрадули ќе биде нов директор на Македонска пошта?!

Македонија

Мицкоски: Нема изговори, ниту трпение, ако не знаат како, нека си ги спакуваат куферите, доста Македонија ги губи своите чеда

Македонија

Брзите тестови за коронавирус стигнаа во Македонија

Македонија

Снаа нападнала свекрва во Ресен

Македонија

ЕКСКЛУЗИВНО Николовски во Клик Плус: Ќе побарам оставка од Лидија Димова!

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com