Поврзи се

4NEWS.mk

Србија ја отвори границата, но тоа нема никаква важност за македонските граѓани

Published

on

Границите остануваат затворени. Властите сметаат дека за подигнување на граничните рампи е потребен договор со соседните држави.

-Текстот продолжува по рекламата-

Влез во земјава засега е дозволен само за македонски државјани кои по минување на границата се упатуваат во задолжителен државен карантин. Излезот од државава е се уште условен со давање изјава со која граѓаните се обврзуваат дека во следните три месеци нема да се вратат дома.

Во меѓувреме, Србија денеска ги отвори државните граници. За влез во земјата не се бара ниту тест за Ковид ниту е задолжителен карантин.

Loading...

Според податоците од МВР, минатиот месец, Македонија ја напуштиле близу 26.500 државјани додека за влез биле регистрирани скоро 28 илајди. Во бројката се вклучени и возачите на камиони кои секојдневно ги минуваат државните граници.

Фото за вовед: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com