Поврзи се

4NEWS.mk

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска беше на гости кај претседателот на Русија, Владимир Путин

Published

on

По состанокот во Сочи, двајцата изразија задоволство од средбата и го нагласија унапредувањето на соработката меѓу двете земји, како на економски, така и на политички план, но и во областа на одбраната. На состанокот Путин и Вучиќ разговарале за Косово, но и за состојбата во Западен Балкан.

-Текстот продолжува по рекламата-

Српскиот претседател истакнал дека не е оптимист дека Белград и Приштина може да постигнат позитивно решение за меѓусебниот спор и му се заблагодари на Путин за поддршката во таа насока, истакнувајќи дека ако Србија може да се потпре на некого, тоа е Русија.
Путин, пак, изрази задоволство од стратешкото партнерство меѓу Русија и Србија, пред се на полето на политиката и одбраната.

Фото за вовед: 
Видео: 
Категорија: 
Новинар: 

Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

4NEWS.mk

Скопјанец прободен со нож и оставен на улица

4NEWS.mk

Застрелан познат црногорски бизнисмен во Белград: Тргувал со оружје и имал силни политички врски

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com