Свет
18,422,927
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 16:21 16:21

Стоилковски: Издадена е наредба за мое присилно приведување

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, на Фејсбук информираше дека е издадена наредба за негово присилно приведување. Според него, се работи за чист притисок и обид за заплашување.

„Внимавајте, без наредба за претрес да влезат во домот, но и во други простории за присилно да ме приведат. „Огласот” за нова Кацарска е отворен, па удри колку можеш! На нозе утрово беше дигнат цел полициски вод! Дома, на работа, низ Скопје! Како да сум убиецот од Смилковско. Како да сум убиецот на Мартин Нешковски.  Како да сум оштетил буџет, земал местени тендери и пари од фондови, сум дал лиценци на брат на 30 години, како да перам пари од Панама, дрпам од набавка за систем Леонардо, или тендераш ми гради куќи на водно, или сум снимен директор како ставам снопче пари во чанта, делам фабрики за марихуана …!? Или пак кај мене завршија парите од „Рекет“, па трошам без покритие, за вили во Грција или скапи станови и мотори?“, напиша Стоилковски.

loading...

Извор: Сител телевизија

НАШ ПРЕДЛОГ

Вкупно во Скопје се лекуваат 469 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 469 лица...

Најмалку 34 луѓе загинаа во две одвоени напада во Авганистан

Во два одвоени самоубиствени бомбашки напада во Авганистан загинаа најмалку 34 луѓе. Во самоубиствениот напад врз воена база во провинцијата Газни, источен Авганистан загинаа 31...

Мистериозниот монолит среде пустина исчезнал околу десет дена откако бил пронајден

Мистериозен метален монолит пронајден во далечна пустина во западниот дел на САД, што предизвика национална дебата за тоа како стигнал таму, наводно исчезна, соопштија...
Skopje
few clouds
8 ° C
8 °
8 °
52 %
0.5kmh
20 %
Sun
8 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °