Свет
18,474,014
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 19:21 19:21
Македонија
21,519
Вкупно активни случаи
Updated on 29/11/2020 19:21 19:21
Македонија
1,699
Вкупно починати
Updated on 29/11/2020 19:21 19:21
Македонија
37,505
Вкупно оздравени
Updated on 29/11/2020 19:21 19:21

Сведоштво на лекарот кој ја изврши експлантацијата на срцето на Емилија

НАШ ПРЕДЛОГ

Корона и загадување на воздухот – лоша комбинација

Постојат сè повеќе научни студии кои се обидуваат да ја докажат врската помеѓу загадувањето на воздухот и коронавирусот, а една од нив...

И оваа зима проблеми со загадениот воздух

Иако Власта неколку пати досега ветуваше дека ќе биде решен проблемот со загадениот воздух, сепак тоа не се случи. Па и оваа...

Милан планира да засади три милиони дрвја за подобар воздух

Италијанскиот град Милано планира да засади три милиони дрвја за да го подобри квалитетот на воздухот и животот на жителите.
Skopje
broken clouds
6.1 ° C
7.2 °
5 °
59 %
3.6kmh
75 %
Sun
7 °
Mon
6 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
9 °