Тема: Африм Гаши

Нова средба Заев – Гаши за влез на Алтернатива во Владата

Во Клубот на пратениците во Скопје за денеска во 14 часот е закажана нова средба на премиерот Зоран Заев и претседателот на...

Заев е тука и го чека Гаши кој ќе дојде во 15:45

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев е во Клубот на пратеници и го чека лидерот на Алтернатива Африм Гаши.

Муртезани за ТВ21: Точно е дека ќе има средба меѓу Заев и Гаши

„Да, точно е дека ќе има средба, но такви средби имало и во минатото, ќе има и во иднина. Додека за тоа...

ПОЗНАТИ ДЕТАЛИ: Алтернатива добива 2 министри во Влада, еден заменик и 39 директори

Алтернатива влегува во Влада, а познато е и што ќе добие. Според информации на 4NEWS.mk, Алтернатива ќе добие две министерски места, еден...

Алтернатива размислува дали да влезе во владата „Заев 2“

Партијата Алтернатива на Африм Гаши во следните денови ќе одлучи дали ќе го прифати предлогот на премиерот Зоран Заев, кој го покани...

Гаши во Влада на преговори со Заев

Африм Гаши добил покана од премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев на разговори за Влада, потврди висок владин функционер.