Тема: Арбен Таравари

Таравари: Во Владата ќе се случи ekcплозија бидејќи нема да добиеме датум во декември

Генералниот секретар на Алијанса на Албанците и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, во дебатната емисија на на ТВ Шења вели дека во...